Шановні абоненти! Будь ласка, передавайте показники лічильників з 1 по 5 число кожного місяця та у разі виявлення запаху газу дзвоніть 104 У разі виявлення запаху газу дзвоніть 104

Точність прогнозування споживання

На виконання положень пункту 8 глави 2 розділуХІІ Кодексу газотранспортної системи, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, №2493 від 30.09.2015 року ПрАТ "Тернопільгаз"оприлюднює Звіт про точність прогнозування відборів/споживання, що не вимірюються щодобово, за 2019 рік по ПрАТ "Тернопільгаз".

Станом на 31.12.2019 року в зоні ліцензованої діяльності товариства 70,6% комерційних вузлів обліку газу не побутових споживачів не забезпечені засобами дистанційної передачі даних, при цьому їх обсяг споживання за 2019 рік складає   9,47% від обсягу природного газу спожитого не побутовими споживачами з газорозподільної системи ПрАТ "Тернопільгаз".

У 2019 році виконано роботи по облаштуванню засобами дистанційної передачі даних лічильників природного газу по 981 комерційному вузлу обліку. 

Не побутові споживачі, лічильники природного газу яких не забезпечені засобами дистанційної передачі даних, надають періодичні звіти про свої фактичні відбори, що дозволяє формувати актуальний щоденний баланс. Як результат, відхилення прогнозованих відборів/споживання природного газу по споживачах, що не є побутовими, у 2019 році склало 4,3%. 

У 2020 році товариством буде продовжуватися робота по налаштуванню та обслуговуванню як діючих комерційних ВОГ, обладнаних засобами дистанційної передачі даних, так і по їх монтажу по вузлах обліку, які не облаштовані засобами дистанційної передачі показників.

Крім того, товариством буде продовжуватися робота :

- по щотижневому моніторингу фактичних обсягів споживання непобутових споживачів, не забезпечені засобами дистанційної передачі даних;

- по постійному систематичному контрольному знятті показників абонентів, що відносяться до контрольної групи - побутових споживачів (в межах 5% відзагальної кількості побутових споживачів), які по профілю споживання відповідають структурі споживання по господарству і до лічильника яких є вільний доступ;

- по аналізу фактичного споживання з врахуванням зміни температури навколишнього природного середовища, профілів споживання, днів тижня, сезону відпусток та інших параметрів, що впливають на добовий відбір/споживання.

Звіт про точність прогнозування відборів/споживання, що не вимірюються щодобово по ПрАТ "Тернопільгаз" за 2019 рік