findusnow.com
Menu

       Підсумки проведення планово-технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання за 2015 рік.

      Для підвищення безпеки при користуванні газом фахівці ПАТ «Тернопільгаз» в 2015 році провели планово-технічне обслуговування (ПТО) у майже 203 тис. помешкань жителів Тернопільської області, де виявили ряд порушень, на які потрібно звернути увагу споживачів природного газу.
З метою недопущення можливих аварійних ситуацій, наші фахівці змушені були відключити 920 газових приладів, користування якими становило загрозу для життя та здоров’я мешканців будинку. Окрім того, абонентами було отримано приписи з термінами усунення дрібних порушень.
      Найбільш поширене порушення, яке вимагає негайного відключення, – самовільна заміна та встановлення газових приладів. Cаме самовільне встановлення та заміна газових приладів, втручання мешканців у цілісність систем газопостачання, використання газових приладів не за призначенням, нехтування перевіркою тяги та недотримання в належному стані димовентиляційних каналів (ДВК) є основними причинами виникнення нещасних випадків при користуванням газом у побуті. Тому ПАТ «Тернопільгаз» звертає увагу абонентів області на те, що згідно «Правил безпеки систем газопостачання» власники та балансоутримувачі будинків повинні самостійно дбати про належний технічний стан димових та вентиляційних каналів та надавати до газової компанії відповідні акти, які засвідчують факт проведеної перевірки ДВК.
      Нагадуємо: ПАТ «Тернопільгаз» має дозвіл на здійснення перевірки та прочищення ДВК і  виконує даний  вид робіт. Для отримання актів на перевірку та прочищення ДВК мешканцям необхідно звернутись до спеціалізованих підприємств, які одержали відповідну ліцензію в Управлінні Держпраці, або до фахівців в управлінні з експлуатації газового господарства чи його дільниці в вашому районі.

Проведення абонентам інструктажу з безпечного та заощадливого використання газу в побутіПроведення абонентам інструктажу з безпечного та заощадливого використання газу в побуті

      На жаль, сьогодні наявні приклади байдужого та безвідповідального ставлення до проведення таких робіт з боку споживачів. Помилково вважаючи, що газові прилади та система газопостачання не потребують ретельного та періодичного технічного обслуговування, деякі абоненти тижнями не допускають працівників газової служби для проведення огляду приладів і газових вводів після опресовування, не йдуть на контакт, нехтуючи укладеним із підприємством договором на експлуатацію складових газорозподільної системи, відверто відмовляють у допуску працівників газового господарства до своїх приміщень та супроводжують свої відмови скаргами та образами, не розуміючи, що найголовніше завдання ПАТ «Тернопільгаз» - безпечна та безаварійна подача газу, яка неможлива без своєчасного проведення технічного обстеження.
      З огляду на збільшення останнім часом аварійних випадків по Україні, пов'язаних із порушеннями правил користування побутовим газом, ПАТ «Тернопільгаз» нагадує усім споживачам природного газу про посилення уваги до безпечного користування газом, необхідність допуску працівників газової служби до проведення планових технічних робіт на газових мережах, сувору заборону втручання у газову мережу та самостійного виконання будь-яких ремонтних робіт газових приладів. Планові роботи з технічного обслуговування та контрольного опресовування є безкоштовними.

Виконання планових технічних робіт працівниками ПАТ «Тернопільгаз»Виконання планових технічних робіт працівниками ПАТ «Тернопільгаз»

      Аби не залишитись без газопостачання та уникнути можливих аварійних ситуацій, споживачам блакитного палива необхідно потурбуватися про свою безпеку та організувати перевірку стану системи вентиляції і димоходів житлових будинків, дотримуватись правил безпеки та не залучати до ремонту та заміни газового обладнання сторонніх осіб.

      З метою попередження аварійних випадків з непередбачуваними наслідками при відчутті  запаху газу в будь-якому приміщенні або біля газових об'єктів (приладів) — негайно  телефонуйте 104 - цілодобово!Підготувала інженер  виробничо-технічного відділу Н. Яценик