findusnow.com
Menu

      Опис події, що сталася нещодавно у селі Озеряни Борщівського району, Тернопільської області. Правила виконання земляних робіт в охоронних зонах уздовж трас підземних газових мереж, прокладених у Тернопільській області, та наслідки недотримання цих правил.

      25 січня 2018 року у селі Oзеряни Бoрщівськoгo рaйoну під керівництвом голови сільської ради проводилися земляні роботи по облаштуванню каналізації в охоронній зоні газових мереж без погодження із Борщівським управлінням газового господарства (далі - УЕГГ) ПрАТ “Тернопільгаз”, внаслідок чого о 12:30 год. пошкодили розподільний гaзoпровід середнього тиску. Без газопостачання залишилося два населених пункти: с. Озеряни — 497 будинків, с. Констанція — 88 будинків. Працівниками Борщівського УЕГГ проведено роботи по локалізації та ліквідації аварії. Газопостачання споживачам було відновлено цього ж дня о 21:00 год.

ПрАТ «Тернопільгаз» застерігає !

       По території Тернопільської області прокладено понад 14 тис. км підземних газопроводів. Уздовж траси підземного газопроводу повинні бути виділені охоронні зони з обох боків від осі газопроводу, в межах яких не допускаються складування матеріалів та обладнання, садіння дерев, влаштування стоянок автотранспорту, гаражів, кіосків та інших споруд.

       Будівельні роботи, риття траншей, ям, котлованів на відстані менше, ніж 15 м, від газопроводу допускаються тільки на підставі письмового дозволу та в присутності представника районного управління з експлуатації газового господарства. Точне місцезнаходження газопроводу визначає представник газового господарства.

     Пам’ятайте! – Пошкодження газопроводів призводить не тільки до великих матеріальних збитків, а й до людських жертв!

     При витоку газу з підземного газопроводу він через нещільності в ґрунті може проникати в підвали та під підлогу 1-го поверху будинків. Власники будівель несуть відповідальність за справність ущільнення вводів та випусків інженерних мереж (водопровід, каналізація, теплотраса, силові кабелі та кабелі зв’язку) в підвали будинків, утримання підвалів та технічних підпіль в стані, який забезпечив би їх постійне провітрювання і перевірку на загазованість. Справність ущільнення вводів і випусків інженерних комунікацій повинна перевірятися власником щороку в осінній період і оформлятися актом, в якому повинно бути зазначено технічний стан ущільнень вводів і випусків. Власники суміжних підземних комунікацій (водопровід, каналізація, теплотраса, кабельні лінії), прокладених на відстані до 50м від осі газопроводу, зобов'язані забезпечити своєчасну очистку кришок колодязів і камер від забруднення, снігу, льоду для перевірки на загазованість. Кришки колодязів і камер повинні мати отвір діаметром не менше 15мм.

      При концентрації газу в повітрі від 5 до 15% утворюється вибухонебезпечна суміш страшної руйнівної сили. Отже, перед тим, як самовільно почати будівельні чи землерийні роботи в охоронній зоні газопроводів, зважте, до яких наслідків це може призвести.

        Шановні громадяни! При виявленні запаху газу Вам необхідно:

- негайно припинити користування газовими приладами, перекривши

- крани на приладах та перед ними; відчинити кватирки, вікна, двері, створивши протяг для провітрювання приміщення;

- викликати аварійну газову службу по тел. 104.

  При цьому забороняється вмикати (вимикати) електроосвітлення і електроприлади, користуватись відкритим вогнем.

Пам’ятайте!

       Умовою надійного, безперебійного та безаварійного газопостачання вашого житла є дотримання елементарних правил безпеки. Це вбереже Вас та Вашу сім’ю, сусідів від важких наслідків аварійних ситуацій, пов’язаних з недбалим ставленням до газу.