Menu

       На вимогу Закону України «Про ринок природного газу» Оператор газорозподільної системи ПАТ «Тернопільгаз» (надалі - Оператор ГРМ) впроваджує нові механізми передачі показів лічильників газу, які були б максимально зручними для споживача

       Компанія ПАТ «Тернопільгаз» запровадила, для усіх побутових споживачів природного газу Тернопільської області (ПАТ «Тернопільгаз» не обслуговує споживачів м. Тернопіль та сіл Тернопільського р-ну окрім сіл Довжанка, Домаморич, Драганівка, Забойки, Почапинці) нову онлайн-послугу –
 

«ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ»

        Завдяки цьому сервісу, не виходячи з дому, можна:

  • подати показник лічильника газу;
  • ознайомитись з наявним у Вас газовим обладнанням та приладом обліку газу;
  • переглянути історію платежів, поступлення субсидійних коштів та відшкодування пільг; 
  • задати запитання;
  • подати заявку на ремонт газового обладнання. 

       Для створення особистого кабінету Споживачу необхідно зареєструватися на сайті в розділі «ОСОБИСТИЙ КАБІНЕТ». Для реєстрації необхідно вибрати компанію ПАТ «Тернопільгаз»,  вказати: номер особового рахунку, суму останнього за часом платежу за природній газ, мобільний номер телефону, діючу адресу електронної пошти.

       Відтепер взаємини побутового Споживача та Оператора ГРМ – ПАТ «Тернопільгаз» - регулюються новим Кодексом газорозподільних систем та Типовим договором розподілу природного газу. Цими нормативними документами прописаний чіткий алгоритм, згідно якого визначається використаний побутовим споживачем об'єм природного газу та способи його передачі Оператору ГРМ.

       Виходячи з вищенаведеного, побутовий Споживач щомісячно станом на 1 число місяця, що настає за розрахунковим, зобов'язаний фіксувати та передавати Оператору ГРМ покази лічильника до 5 числа (включно) зручним для нього способом. Це стосується усіх без винятку побутових споживачів, у яких встановлені лічильники газу.

       У разі неотримання показів лічильника від побутового Споживача протягом вищезазначеного періоду, ПАТ «Тернопільгаз» визначатиме обсяг споживання газу за минулий місяць розрахунковим методом, з використанням групи споживання, до якої віднесений побутовий Споживач, та відповідно визначеного для кожної групи споживання середньостатистичного річного профілю споживання природного газу в розрізі календарних місяців. Якщо за підсумками наступного місяця побутовий Споживач своєчасно передасть покази лічильника газу, визначення спожитого об'єму природного газу буде здійснено з урахуванням наданих показників.

       Отже, якщо Ви не бажаєте бути «середньостатистичним споживачем» та хочете отримувати рахунки за фактично використаний Вами об'єм природного газу, адміністрація ПАТ «Тернопільгаз» радить обов'язково щомісяця фіксувати показники лічильника та передавати їх у визначений термін.